Deltagarlista 2021-10-21T13:49:38+01:00

BRUDFJÄLLSRACET 2022

Lördag 21 Maj / Söndag 22 Maj

Deltagarlista

Brudfjällsracet Ultra

NamnKlubb
Fredrik Janveden
Maria KarlssonTeam Ljungskog
Ulf JakobssonGåshaga Boys
Lars Olsson
Joakim ArvidssonRännelanda IF
Magnus JanssonSäffle Cyklisterna
Martin PerssonHalmstad
Irene BernhardssonSK Bore cykel
Lars BlomqvistSK Bore Cykel
Jan GuttmanSwsc
Patrik ForslundCm coach
CarlosKlubben Cyklisten Malmö
Fredrik ÖhrlingSkruvstad IK
Johan RanöHunneberg Sport och Motion
Lars Wessman40+
Morgan EinarssonSK Bore Torsby
Michael Karlsson40+
Christer HermanssonCK Wänershof
Martin RanefjärdHisingens CK
Elias GustafssonCK Wänershof
Kristian StraussCK Sundet
Erik KällenSwesportsCK
Joakim EnderleinCKW
Tomas PetterssonSwesport
Mikael ÅsbergCk Eano
Joakim ArvidssonRännelanda IF
Mark SilveyTasty Bake Bikers
Ismo KiveläTasty Bake Bikers
GabrielEnsam
Krister Vierikko401:a Insatskompaniet
Anna KindbergTrollhättan
Joacim claessonSWSC
Erik AugustinSouth Wermland Sports Club
Stellan SvenssonStockholm CK
Niclas GustafssonStockholm CK
Pelle Viana LindénStockholm CK
Jonas AskåsSouth Wermland Sports Club
Pär Atuma NilssonSouth Wermland Sports Club
Simon RundqvistSouth Wermland Sports Club
MagnusHisingen CK
Teddie HeikkinenCK Master
Hans DanellTullinge Sportklubb
Jakob HjelmåkerUmara Sports Club
GabrielCK Sundet
Joakim LindholmCK Wänershof
Martin PerssonCK Wänershof
Tobias LundmarkKvänums IF
Anders Höna JohanssonCK Wänershof
Ola SernekeSerneke Allebike
Tommy AleksandersenFiskeklev Landeveisclub, Team Northcom
Johan SvenssonCk Wänershof
Lars KarlssonSwesport cykelklubb
Lars Erik GranlyFiskeklev sykleklubb
Efraim BjörkmyrCK Wänershof
Marcus SandhTrollhättans SOK
Stian Mjölneröd-LieFiskeklev Landeveisclub, Team Northcom
Pär BäckerCarba Sports Club
Ulf BäckerCarba Sports Club
Joakim ParviainenCarba Sports Club
Johan NyströmCarba Sports Club
Morten AndersenFiskeklev Landveisclub/ Team Northcom
Dennis HusemanovicHisingens CK
Kenneth Appel
Rickard JanssonSouth Wermland Sports Club

Brudfjällsracet MTB

NamnKlubb
Henrik Andersson
Sara Holm
Stefan FranssonCKW
Kristina HedmanHunneberg sport och motion
Per-Erik OlssonEds stigcyklister
Elias GustafssonCK Wänershof
Andreas StrandBäckefors
Bill GuldbrandssonOK Kroppefjäll
Christoffer LindvallNA
Michael Grunwald-
Christian SäfströmN/A
TereseOk kroppefjäll
Oskar UddOk Kroppefjäll
Mikael BjörkmanÅmåls ca
Viktor KiviIngen
Ola SernekeSerneke Allebike
Roger EdénBMX Helldrivers
Ella BäckerCarba Sports Club
Pär EllströmOK TYR
Anders PetterssonOK Skogsvargarna
Ralph BohmanTeam NGU

Brudfjällsracet Långa

NamnKlubb
Annica Solvang
Lennart AnderssonStrokeride CK
Terje BjellandStrokeride CK
Örjan IsbergLygnens Venner
Håkan Johansson
Magnus Jansson
Marie JohanssonVänersborg
Thomas HallstenVänersborg
Reine Lundgren3 CT
Jonas Rieck3 CT
Linnea Larsson3City Triathlon
Pernilla Swenson3 CT
Erik PetterssonHisingens CK
Åsa Fast-BerglundTeam Ljungskog
Trond JanssonCK Sundet
Fredrik HallinHisingens CK
Glenn HedströmHisingens CK
Ole NielsenCK Wänershof
Jacob NielsenCK Wänershof
Lars JohanssonUddevalla CK
Per JohanssonStrokeRide ck
Kenneth WilsonStrokeRide CK
Mikael SkantzÅmål CA
Millis HedengranHisingens CK
Johan LiedholmOK Kroppefjäll
Linda Wahlgren-
Göran WahlgrenCykel glädje Dalsland
Linda HamrinTeam Ljungskog
Tony3CT
Jan JohanssonOk Kroppefjäll
Julia JohanssonNo Club
Anton LindströmHisingens CK
Tom LillskogHCK
Dennis HusemanovicHisingens CK
Peter BobergHisingens CH
Bill GuldbrandssonOK Kroppefjäll
Jimmy BranellStrokeride CK
Charlotte GunnarssonLidköpings ck
Per JohnlerRace & Shine
Henric JohnlerRace & Shine
Urban WedbergUddevalla CK
Robin BlomquistFiskeklev Landveiskclub / Team Northcom
Per-Olof SamuelssonC k Wänershof
Elin DelinFramtidens IK
Chiara Alloza VergaminiFramtidens IK
Zizi LidholmFramtiden IK
Oskar ArnellMedvinden CK
Johan SjöbergLO bikes
Martin Widmark3City Triathlon
Martin TorpFiskeklev Landeveisklubb/ Team Northcom
Ole-Jørgen Forfang-EkeliFiskeklev landeveisclub - Team Northcom
Henrik MathisenFiskeklev Landeveisclub, Team Northcom
Ole-Johnny RingsrødFiskeklev Landeveisclub / Team Northcom
Thomas ElnæsFiskeklev Landeveisclub / Team Northcom
Tom Andreas Utgaard-HaugbroFiskeklev Landeveisclub
Martin StrandFiskeklev Landeveisclub, Team Northcom
Stuart YoungStrokeride
Tor Erik HlistadHCK
Jonas Rieck3CT
Madeleine Lyckner
Michael Karlssonklubb 40+
Gino GugliottaCCC Team

Brudfjällsracet Korta

NamnKlubb
Julia SunnerdahlTeam Ljungskog
Kurt Sunnerdahl
Carina MalmerSollentuna
Nina Bolhander3 City Triathlon
Ingvar Rindebäck
Helene Rindebäck
Olle AnderssonÅmåls Ca
Charlotte ÖstermanCK Slow & Happy
Anneli HilmerssonCK Slow & Happy
Petra RikåsCK Slow & Happy
Elin LyckestamHisingens CK
AlexandraKlubben Cyklisten Malmö
Pia LämberCK Slow & Happy
Pia ThorseliusCK Slow&Happy
Tom SjötunBöviken CC
Elias SjötunBöviken CC
Robert FloodBöviken CC
Peter JordanssonI2IF Triathlon
Jenny NymanCK Slow & Happy
Niklas AldewikMellerud
OliverSwesport
Kristina ÅhlundCK Slow & Happy
Simone GeertsTeam Ljungskog
Malin EdenskärAlmby damlag
Ingela ErnestamAlmby damlag
Singe MöllerDöhalvan
Jesper LiljegrenDöhalvan
Andreas TausonStenshult IF
Anders GrimstadSwegon
Martina Dahlström StigssonCK Slow & Happy
Isak HolmgårdOK Tyr
Linda GrimstadEgen
Jill HecktorFramtidens Ik
EmiliaFramtidens IK

Brudfjällsdubbeln

NamnKlubb
Ulf JohanssonDegerfors
Lasse FalkelingCK Wänershof
Marianna FalkelingCK Wänershof
Michael Thomsen
Johanna MillnerTeam Ljungskog
Sebastian Hotvedt SvärdElinsta nät
Mikael BerglundRABCC
Kristina EngstrandCK wänershof
Bernhard GustafssonCKW
Sonny EliassonDals-Rostock
Lukas JosefssonStenungsund
Linus SjömanOk Kroppefjäll
Nathalie Persson.
Fredrik BryntessonMic's Gym
Cecilia WilsonStrokeRide CK
Stefan FranssonCKW
Kristian StraussCK Sundet
Mikael BerglundRed ased baboon cycling club
Information / PM
Till anmälan

SAMARBETSPARTNERS